Празнично декорирање: Идеи за новогодишни украси кои можете да ги направите сами
Почетна » Забава » Слободно време » Празнично декорирање: Идеи за новогодишни украси кои можете да ги направите сами

Празнично декорирање: Идеи за новогодишни украси кои можете да ги направите сами

Оваа година во многу домови порано се започна со украсувањето за новогодишните празници.

Блогерката Маева на Instagram и на својот блог споделува идеи за слатки декорации кои можете да ги направите сами дома.

Снежна декоративна тегла

Направете си уникатен украс од празните тегли кои ги чувате дома. Главен лик во снежната приказна може да биде оној што вие ќе одлучите. Во случајот, Маева искористи срничка.

новогодишни украси новогодишни украси

Погледнете ја постапката:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Елки кои светат

Направете си повеќе елки кои светат за нова доза шмек во домот. Потребни ќе ви бидат хартија, лепило и лед сијалички кои потсеќаат на свеќи.

Шаблон за елките [PDF]

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Куќарки кои светат

Потребни ви се истите материјали како за елките.

Шаблон за куќарките [PDF]

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Неодоливи шишарки со капчиња

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Елки од хартија

новогодишни украси

Потребни материјали:

  • Хартија во посакуваната нијанса
  • Стапче за ражнич
  • Свеќа
новогодишни украси новогодишни украси

Подарочиња на ѕид

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 687 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.