Направете сами: Трик за да им дадете керамички изглед на старите шарени вазни и украси
Почетна » Забава » Слободно време » Направете сами: Трик за да им дадете керамички изглед на старите шарени вазни и украси

Направете сами: Трик за да им дадете керамички изглед на старите шарени вазни и украси

Не ги фрлајте старите вазни и украси кои повеќе не ви се допаѓаат поради одредена шара. Блогерката Женева Вандерзил ќе ви покаже како да ги трансформирате во модерни и ефектни декорации во домот.

За да им дадете керамички ефект потребни ви се само акрилна боја во посакуваната нијанса и прашок за печиво. Женева тврди дека се обидела со повеќе состојки, но дека прашокот за печиво го дал најсоодветниот ефект.

Керамички ефект Керамички ефект

Трансформација на вазни

Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект

Трансформација на лампиони

Керамички ефект Керамички ефект
Керамички ефект Керамички ефект
Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект

Со овој проект Женева собра многу следбеници на Instagram, а нејзиниот хаштаг #trashtoterracotta стана хит. Погледнете дел од направи сам проектите на нејзините фанови.

Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект Керамички ефект

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11061 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.