Направете сами: Велигденско зајаче од чорап и ориз
Почетна » Забава » Слободно време » Направете сами: Велигденско зајаче од чорап и ориз

Направете сами: Велигденско зајаче од чорап и ориз

Сакате ли да имате сладок велигденски украс кој секоја година ќе го краси вашето празнично катче? Направете си зајак од чорап и ориз.

Ова е одлична активност за родители и деца, бидејќи несомнено ќе им го задржи вниманието на малите палавковци.

Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак

1.

Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак

Видео

2.

Чорапот можете да го наполните со полнеж од стара перница или со ориз.

Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак

Видео

Знаете добро да шиете? Еве ви мал предизвик: Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак

Можете да се забавувате, создавајќи свои варијанти. Еве повеќе идеи:

Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак Велигденски зајак

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1815 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.