Идеи: Книгите и како декорација за разубавување на домот
Почетна » Забава » Слободно време » Идеи: Книгите и како декорација за разубавување на домот

Идеи: Книгите и како декорација за разубавување на домот

„Никогаш не може да имате премногу книги“ – ова е фраза која многу добро им е позната на љубителите на пишаниот збор.

Голем дел од библиофилите дома имаат мини библиотеки, по кои посегнуваат секојпат кога ќе посакаат да отпатуваат во некој нов свет.

Но, книгите не мора да бидат скриени во некое затворено катче, туку можат да ви послужат и како прекрасна декорација за вашиот дом.

Овој тренд за разубавување на домот со книги ги преплави Instagram и Pinterest.

Во продолжение погледнете фотографии и пронајдете инспирација како да ги поставите книгите, за домот да ви изгледа модерно.

Како подлога за вазна со цвеќе или украс на мала масичка

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

Во послужавник

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

Сортирани по боја

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

Идеи и за распределување на книгите на полиците

Дел од книгите поставете ги вертикално, а дел хоризонтално. Подредете ги по големина или поставете ги така што ќе се гледаат страниците, во зависност од стилот на уредувањето на вашиот дом.

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

На наткасната покрај креветот

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

Мини планини од книги

книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации книги декорации

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1577 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.