За малите рачиња: Велигденски украси кои можете да ги правите со вашите деца
Почетна » Забава » Слободно време » За малите рачиња: Велигденски украси кои можете да ги правите со вашите деца

За малите рачиња: Велигденски украси кои можете да ги правите со вашите деца

Велигден е на прагот. Забавувајте се со вашите деца, изработувајќи декорации кои ќе им ја разбудат креативноста и ќе им ја подобрат моториката.

Еве некои идеи кои несомнено ќе им го задржат интересот на најмалите:

1. Велигденско зајаче од нацртана рака

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

Видео

2. Овца со чепкалки за уши

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

3. Тестенини забава

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

4. Зајаче од хартија

Видео

5. Пиле од хартија

Пилето од хартија можете да го направите на сосема ист начин како и зајачето. Потребна ви е само жолта хартија.

Видео

6. Велигденска честитка

Видео

7. Декорации од дрвени стапчиња

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

Видео

8. Декорации од хартиена чинија

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

9. Држач за јајце од картонска кутија за јајца

Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца Велигденски декорации за деца

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5989 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“