Забавни и невообичаени идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца
Почетна » Забава » Слободно време » Забавни и невообичаени идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца

Забавни и невообичаени идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца

Се ближи Велики четврток, па голем дел од нас трагаат по идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца.

Во продолжение ви нудиме креативни начини за декорација на јајцата со кои ќе внесете свежина и ќе ја разбиете монотонијата во велигденската кошница.

Слатки зајачиња

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Декорација со четкичка

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Крофнички

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Мозаик

Вљубени јајца

Имате вишок слободно време на располагање? Направете си заљубени јајца и разубавете го вашиот Instagram профил.

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Балони

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Поинтилизам

На сварено бело јајце поставете ја буквата или формата која сакате да биде потенцирана на јајцето, а потоа наоколу со маркер исцртајте многу точки (како на фотографиите). Техника: поинтилизам.

Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца Велигденски јајца

Позлатени јајца

Велигденски јајца

Видео со 10 начини за бојадисување на јајца

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1814 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.