Забава за мали и големи: Празнични украси кои можете да ги направите заедно со вашето дете
Почетна » Забава » Слободно време » Забава за мали и големи: Празнични украси кои можете да ги направите заедно со вашето дете

Забава за мали и големи: Празнични украси кои можете да ги направите заедно со вашето дете

Барате лесни и едноставни идеи за празнични декорации со кои ќе можете да го забавувате вашето малечко дома?

Ви подготвивме неколку предлози кои можете да ги направите заедно со вашето дете, или пак, да му дозволите тоа да ги направи целосно само, се разбира со ваш надзор.

Рециклирајте ги картонските ролни од тоалетната хартија, документирајте го растењето на рачињата и ноџињата на вашето дете секоја Нова година и пренаменете дел од вашите „алати“ за готвење... Украсите не мора да бидат совршени на изглед, важно е вашето дете да биде задоволно со резултатот.

Документирајте го растењето на вашето дете секоја Нова година

Со помош на отпечатокот од рачето или ноџето на вашето малечко можете да направите интересни честитки или слики со кои ќе го украсите домот, но и ќе документирате колку брзо расте вашето дете. Нека ви стане ова традиција.

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Видео

Декорации со дрвени стапчиња за сладолед

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Видео

Ролни од тоалетна хартија претворени во божиќни украси

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Видео

Украси од хартиена чинија за една употреба

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Дрвени штипки

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Видео

Хартиени корпички за мафини

Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации Празнични декорации

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 2953 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?