Декорирајте со своите деца: Креативни идеи за слатки новогодишни украси
Почетна » Забава » Слободно време » Декорирајте со своите деца: Креативни идеи за слатки новогодишни украси

Декорирајте со своите деца: Креативни идеи за слатки новогодишни украси

Активирајте ги и децата во празничното декорирање на одмот. Разбудете им ја креативноста и дозволете им на малите рачиња да ви помагат при создавањето на уникатни новогодишни украси.

Во продолжение погледнете идеи за неодоливи украси кои се прават брзо и лесно:

Елка од картон

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Дедо Мраз и Баба Мразица

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Рудолф од дрвени стапчиња

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси

Снешко од хартија

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси

Пингвини од картонска кутија за јајца

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Дедо Мраз од дрвени стапчиња

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Лижавче

новогодишни украси

Постапка:

новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси новогодишни украси

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 687 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.