Почетна » Забава » Слободно време » ВИДЕО: Еве како да направите пастелни велигденски јајца со прехранбена боја

ВИДЕО: Еве како да направите пастелни велигденски јајца со прехранбена боја

Денес е Велики четврток, денот кога во секој христијански дом се бојадисуваат велигденските јајца.

Ако сте љубители на пастелните бои, можете да ја разубавите вашата трпеза токму со пастелни јајца кои ќе бидат вистински хит, а истовремено лесни за правење.

Пастелни јајца Пастелни јајца Пастелни јајца

Во мала длабока чинија ставете жешка вода, две лажички оцет и прехранбена боја. Мешајте додека да се раствори бојата. Полека ставајте по едно бело варено јајце.

Штом ја добиете посакуваната нијанса, извадете ги јајцата и поставете ги на кујнска хартија.

Пастелни јајца Пастелни јајца Пастелни јајца Пастелни јајца

Видеа:

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13335 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.