Црвено топче 2
Почетна » Забава » Игри » Црвено топче 2

Црвено топче 2

Игра - Црвено топче 2

Упатство

Користете ги стрелките за да го движите топчето. Целта на секое ниво е да ги соберете сите звездички и да го донесете топчето до големото црвено знаменце.

Ако заглавите, притиснете R за да го рестартирате нивото.

Играта е поголема и се вчитува подолго време, но чекањето си заслужува.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3319 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?