Цивилизациски топки
Почетна » Забава » Игри » Цивилизациски топки

Цивилизациски топки

Игра - Цивилизациски топки

Користете го глувчето за да ги пресечете ланците на цивилизациските топки. Ваша цел е да ја внесете секоја топка во вазната со соодветната боја.

Ако заглавите, користете SPACE за да го рестартирате нивото.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 4931 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?