Товарен мост
Почетна » Забава » Игри » Товарен мост

Товарен мост

Игра - Товарен мост

Вие сте во улога на архитект. Треба да дизајнирате мостови кои што ќе ги издржат работниците и товарот (во кој има и слонови).

Имате 2 вида на градежни елементи:

  • Елементи на кои може да се оди - работниците можат да поминуваат преку овие елементи. Обележани се со испрекината линија и се поскапи.
  • Потпорни елементи - служат за да го потпираат мостот и да му дадат стабилност.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?