Супер Марио Кросовер
Почетна » Забава » Игри » Супер Марио Кросовер

Супер Марио Кросовер

Super Mario Crossover

Во оваа игра, освен со Марио, можете да играте и со други познати ликови на Нинтендо. На крајот на секое ниво можете да избирате со кој лик да продолжите понатаму. Секој од нив има уникатни способности, различни од оние на Марио. Дел од нив можат да пукаат без да имаат цвеќенце, некои можат да скокаат двапати едноподруго, а некои... па откријте самите.

За да започнете, притиснете го копчето Enter кај NEW GAME, а потоа изберете со кој лик сакате да играте и притиснете Z.

Упатство

Користете ги стрелките на тастатурата за да се движите, копчето X за скокање, a копчето Z за пукање. Печурката и цвеќенцето им даваат различни способности на различните ликови. За некои од ликовите можете да го користите и копчето S за алтернативен напад.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1534 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.