Судоку
Почетна » Забава » Игри » Судоку

Судоку

Игра - Судоку

Еден голем квадрат е поделен на 9 помали квадрати, а секој од нив има по 9 полиња. Целта на играта е да ги пополните сите празни полиња, при што:

  • секој од малите квадрати треба да ги содржи броевите од 1 до 9 (без повторување);
  • секој ред и секоја колона од големиот квадрат треба да ги содржи броевите од 1 до 9 (без повторување).

Упатство

Под големиот квадрат се распоредени броевите од 1 до 9. Со глувчето одбирате некој од нив и кликнувате врз празно поле кое што мислите дека треба да го содржи тој број.

Ако не сте сигурни или се двоумите, тогаш можете за си правите „белешки“ со задржување на SPACE додека кликнувате врз полето.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?