Почетна » Забава » Игри » Ромео и Јулија

Ромео и Јулија

Игра - Ромео и Јулија

Користете ги стрелките на тастатурата за да се движите. За да ги уништите непријателите, треба да скокнете врз нив. Срцата ви даваат живот, а книгите поени.

Можете да ги поминувате нивоата единствено откако ќе ги соберете сите рози.

ПРЕПОРАЧАНО од FACEBOOK

Анкета

Анкета
Дали сте религиозни?
  • 83%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 3484 гласа)

Цитат

Ако Велигден може да ни пренесе некаква порака денес, тогаш тоа е следнава: Можеш да ја ставиш вистината во гроб, но таа нема да остане таму. Можеш да ја распнеш на крст, да ја завиткаш во чаршаф и да ја замолчиш во гроб, но таа ќе воскресне.

Клеренс Хол

Виц

Маж чита весник и ѝ вели на жена си:

– Знаеш што пишува тука!? Дека мажите во просек изговараат околу 2200 збора дневно, а жените 4400!

А жената рамнодушно му враќа:

– Тоа е така затоа што секогаш мора сè да ви се повторува по двапати.

Мажот:

– Што?