Растенија против зомбија
Почетна » Забава » Игри » Растенија против зомбија

Растенија против зомбија

Растенија против зомбија

Играта „Растенија против зомбија“ го освои светот во изминативе 2-3 години затоа што е едноставна и интуитивна, но во исто време забавна и заразна.

Садете растенија во вашиот двор и одбранете се од упорните зомбија чија цел е да влезат во вашата куќа. Берете ги сонцата, бидејќи тие ви се потребни за да можете да ги садите различните растенија.

Совет

Сончогледот е најважното растение во играта. Посадете барем по 3-4 сончогледи во секое ниво за да имате непресушен извор на сонца.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9508 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?