Растенија против зомбија
Почетна » Забава » Игри » Растенија против зомбија

Растенија против зомбија

Растенија против зомбија

Играта „Растенија против зомбија“ го освои светот во изминативе 2-3 години затоа што е едноставна и интуитивна, но во исто време забавна и заразна.

Садете растенија во вашиот двор и одбранете се од упорните зомбија чија цел е да влезат во вашата куќа. Берете ги сонцата, бидејќи тие ви се потребни за да можете да ги садите различните растенија.

Совет

Сончогледот е најважното растение во играта. Посадете барем по 3-4 сончогледи во секое ниво за да имате непресушен извор на сонца.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1529 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.