Мала фарма
Почетна » Забава » Игри » Мала фарма

Мала фарма

Игра - Мала фарма
Ако ви здосади FarmVille на Facebook, еве една помала фарма која сигурно ќе ви биде полесно да ја развивате.

Упатство

Со кофичката за наводнување формирајте четириаголници, во кои и четирите агли се исти земјоделски култури.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6031 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?