Мала фарма
Почетна » Забава » Игри » Мала фарма

Мала фарма

Игра - Мала фарма
Ако ви здосади FarmVille на Facebook, еве една помала фарма која сигурно ќе ви биде полесно да ја развивате.

Упатство

Со кофичката за наводнување формирајте четириаголници, во кои и четирите агли се исти земјоделски култури.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 11%
  • 57%
Се испраќа...

(Вкупно: 1531 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.