Логичко боење
Почетна » Забава » Игри » Логичко боење

Логичко боење

Игра - Логичко боење

На располагање ви стојат 4 бои. Треба со нив да ги пополните сите полиња на нивото, при што не смее да има две полиња со иста боја едно до друго.

Совет

За да ви биде играта уште поинтересна, обидете се да освоите портокалова ѕвездичка за секое ниво: користете го минималниот потребен број на различни бои за да го поминете нивото.

Пример: за 2-ро, 3-то и 4-то ниво ви се потребни само 2 различни бои.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9508 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?