Касни-порасни
Почетна » Забава » Игри » Касни-порасни

Касни-порасни

Рипче

Упатство

Користете ги стрелките на тастатурата за да се движите. Јадете ги рипчињата кои се помали од вас, а пазете се од поголемите.

Со секое изедено рипче станувате поголеми и со тоа се искачувате нагоре во синџирот на исхрана.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9516 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?