Буквен напад
Почетна » Забава » Игри » Буквен напад

Буквен напад

Игра - Буквен напад

Уништувајте ги бомбите користејќи ги соодветните копчиња од тастатурата (сега нека каже некој дека времето поминато во пишување на Facebook ви било залудно потрошено). Ако сепак се најдете во небрано и сакате да ги уништите сите непријатели наеднаш, спасете се со SPACE.

Совет

Колку повеќе се доближуваат бомбите до земјата, толку повеќе поени ви носат кога ќе ги уништите.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18596 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?