Буквен напад
Почетна » Забава » Игри » Буквен напад

Буквен напад

Игра - Буквен напад

Уништувајте ги бомбите користејќи ги соодветните копчиња од тастатурата (сега нека каже некој дека времето поминато во пишување на Facebook ви било залудно потрошено). Ако сепак се најдете во небрано и сакате да ги уништите сите непријатели наеднаш, спасете се со SPACE.

Совет

Колку повеќе се доближуваат бомбите до земјата, толку повеќе поени ви носат кога ќе ги уништите.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3669 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.