WOW: Девојки со совршено синхронизиран танц одушевија на „Italia’s Got Talent“
Почетна » Забава » Видео » WOW: Девојки со совршено синхронизиран танц одушевија на „Italia’s Got Talent“

WOW: Девојки со совршено синхронизиран танц одушевија на „Italia’s Got Talent“

Деветнаесет девојки импресионираа во „Italia’s Got Talent“.

Групата наречена „Black Widow“ изведува танцови кои се „геометриска илузија“, а нивниот настап на популарното шоу за таленти ги стана на нозе сите присутни во студиото.

Благодарение на совршено синхронизираниот танц, судијката Мара Мајончи го притисна златното копче и ги испрати талентираните танчарки директно во настапите во живо.

Новата сезона од шоуто започна да се прикажува во јануари.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.