Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул
Почетна » Забава » Видео » Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул

Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул

„Лорета“ е новата реклама на Google која допре до милиони срца.

Во видеото, старец се сеќава на значајни моменти од животот со покојната сопруга благодарение на Google Assistant.

Со помош на „запомни“, тој споделува информации за саканата Лорета за Google да ги помни за него во иднина и завршува со „Запомни, јас сум најсреќниот човек на светот“.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10530 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.