Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул
Почетна » Забава » Видео » Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул

Google му помага на вдовец да ги зачува спомените за покојната сопруга во реклама за Супер Боул

„Лорета“ е новата реклама на Google која допре до милиони срца.

Во видеото, старец се сеќава на значајни моменти од животот со покојната сопруга благодарение на Google Assistant.

Со помош на „запомни“, тој споделува информации за саканата Лорета за Google да ги помни за него во иднина и завршува со „Запомни, јас сум најсреќниот човек на светот“.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3582 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?