82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба
Почетна » Забава » Видео » 82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба

82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба

Деновиве дедо Тони е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето.

82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и да почнат да вежбаат за да бидат здрави.

За камерата на 24 Sata, Тони покажа дел од вежбите кои тој ги практикува за да биде во фит форма и откри дека се тушира со ладна вода и дека редовно излегува на прошетки кога е студено, бидејќи така ги држи бацилите подалеку од себе.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3708 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?