82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба
Почетна » Забава » Видео » 82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба

82-годишниот Хрват, кој стана балкански хит, со ново легендарно видео во кое покажува како вежба

Деновиве дедо Тони е вистински хит на социјалните мрежи со своите легендарни препораки за здравјето.

82-годишниот Селмани Таљат од Хрватска се прослави со својата изјава за N1 TV во која тврди дека не постои грип и дека пензионерите треба да престанат да се жалат и да почнат да вежбаат за да бидат здрави.

За камерата на 24 Sata, Тони покажа дел од вежбите кои тој ги практикува за да биде во фит форма и откри дека се тушира со ладна вода и дека редовно излегува на прошетки кога е студено, бидејќи така ги држи бацилите подалеку од себе.

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 8509 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.