104-годишен воен ветеран го победи коронавирусот и со аплауз беше испратен од болница на својот роденден
Почетна » Забава » Видео » 104-годишен воен ветеран го победи коронавирусот и со аплауз беше испратен од болница на својот роденден

104-годишен воен ветеран го победи коронавирусот и со аплауз беше испратен од болница на својот роденден

Мејџор Ли Вутен доби роденденски подарок за кој е многу благодарен – победа над КОВИД-19.

Воениот ветеран од Алабама си замина од болница токму на својот 104-ти роденден, а беше испратен со аплауз и песна од стана на медицинскиот персонал.

Погледнете видео:

Вутен е среќник што имал медицински лица во своето семејство кои сега помогнале во лекувањето.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6789 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.