Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди
Почетна » Забава » Видео » Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди

Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди

Видео, во кое момче и девојче му помагаат на своето другарче со церебрална парализа да оди, деновиве топли срца ширум светот.

„Една од пречките со кои Џефри се соочува поради церебралната парализа е тоа што неговите мускули ослабнуваат, отежнувајќи му го одењето. Денес во водниот парк тој тешко се движеше, но неговите пријатели го поттикнуваа да продолжи да оди и никогаш не го оставија зад себе“ – пишува во описот на видеото.

6-годишното момче страда од церебрална парализа откако доживеа мозочен удар по неговото раѓање.

Другарчиња

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 17%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3613 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.