Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди
Почетна » Забава » Видео » Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди

Ќе ви го згрее срцето: Дечиња му помагаат на другарчето со церебрална парализа да оди

Видео, во кое момче и девојче му помагаат на своето другарче со церебрална парализа да оди, деновиве топли срца ширум светот.

„Една од пречките со кои Џефри се соочува поради церебралната парализа е тоа што неговите мускули ослабнуваат, отежнувајќи му го одењето. Денес во водниот парк тој тешко се движеше, но неговите пријатели го поттикнуваа да продолжи да оди и никогаш не го оставија зад себе“ – пишува во описот на видеото.

6-годишното момче страда од церебрална парализа откако доживеа мозочен удар по неговото раѓање.

Другарчиња

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 5998 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?