Почетна » Забава » Видео » Ќе ви го згрее срцето: Девојче со церебрална парализа чекори со помагало до олтарот на свадбата на родителите

Ќе ви го згрее срцето: Девојче со церебрална парализа чекори со помагало до олтарот на свадбата на родителите

Видео од мало девојче со церебрална парализа ќе ви го згрее срцето.

Во него, слатката Марија Луиза чекори со помош на помагало кон олтарот на свадбата на своите родители. 7-годишното девојче изгледа неодоливо во мини венчаница.

Емотивниот свадбен момент инстантно разнежува. Погледнете:

Потребни се секојдневни вежби, упорност и поддршка за Марија Луиза да може да се движи со помош на помагалото.

Марија Луиза Марија Луиза Марија Луиза

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13342 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.