Почетна » Забава » Видео » Ќе ве насмее: Мало девојче се обидува да го дофати поводникот на семејното куче, но залудно

Ќе ве насмее: Мало девојче се обидува да го дофати поводникот на семејното куче, но залудно

Слатката прошетка на мало девојче и семејното куче ќе ве насмее.

Во видеото објавено од таткото, малата Џоси се обидува да го дофати поводникот на кучето Алберт. Иако кучето се движи многу бавно, Џоси не успева да го дофати.

@albertsbucketlist Never a dull moment with these two!#TheRealPussinBoots #frolic #curbyourenthusiasm #findyourjoy #firsttimewalkingthedog #babywalksdog #puremagic #soberdad #preciousmoments #thelittlethings #funnyaf ♬ Frolic (Theme from "Curb Your Enthusiasm" TV Show) - Luciano Michelini

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15057 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.