Ќе ве насмее: Маж со трчање бега откако неговата девојка ќе го фати бидермаерот на свадба
Почетна » Забава » Видео » Ќе ве насмее: Маж со трчање бега откако неговата девојка ќе го фати бидермаерот на свадба

Ќе ве насмее: Маж со трчање бега откако неговата девојка ќе го фати бидермаерот на свадба

Фрлањето на невестинскиот букет е една од најголемите свадбени традиции, а се верува дека онаа девојка која ќе го фати, ќе биде следна невеста.

Видео, во кое маж со трчање бега од свадба откако неговата сакана ќе го фати бидермаерот, го обиколува светот. Погледнете го смешниот момент:

Анкета

Анкета
Дали ќе гласате на референдумот на прашањето: „Дали сте за членство во ЕУ и НАТО со прифаќање на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?“
  • 25%
  • 5%
  • 70%
Се испраќа...

(Вкупно: 8838 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

- Мамо, што е љубовница?

- Тоа, мамино, е лоша тетка која ни краде од семејниот буџет.

- А љубовник?

- Е тоа е добар чичко, кој му помага на татко ти.