Ќе ве врати во детството: Палавиот „Кевин“ повторно е „Сам дома“ во божиќна реклама на Google
Почетна » Забава » Видео » Ќе ве врати во детството: Палавиот „Кевин“ повторно е „Сам дома“ во божиќна реклама на Google

Ќе ве врати во детството: Палавиот „Кевин“ повторно е „Сам дома“ во божиќна реклама на Google

Пред речиси 30 години, светот го освои еден од најпопуларните божиќни филмови на сите времиња – „Сам дома“.

Актерот Меколи Калкин, кој го глумеше палавиот Кевин, пресоздава сцени од култниот филм за божиќната реклама на GoogleAssistant, која инстантно ќе ве врати во детството.

Во видеозаписот, Калкин дознава дека ја има целата куќа за себе и ги повторува истите сцени како, бричење, скокање врз креветот, порачување пица, китење елка... но овојпат ја има помошта од Google Assistant.

На крајот од видеото, тој му наредува на Google да ја активира „Операцијата Кевин“, за да ги избрка криминалците кои сакат да го ограбат неговиот дом.

Сам дома Сам дома Сам дома Сам дома Сам дома Сам дома

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18479 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?