Љубов на прв поглед: Детенце со Даунов синдром не сака да биде одвоено од новородената сестричка
Почетна » Забава » Видео » Љубов на прв поглед: Детенце со Даунов синдром не сака да биде одвоено од новородената сестричка

Љубов на прв поглед: Детенце со Даунов синдром не сака да биде одвоено од новородената сестричка

Преслатко видео од братче и сестриче растопува срца на интернет. Во него, детенце со Даунов синдром ѝ се радува на сестричката и плаче кога мајка му сака да ја одведе подалеку од него.

Едногодишниот Брукс се заљубил во малата Колинс на прв поглед. Тој не сакал да се одвои од неа на големо изненадување на неговите родители кои мислеле дека тој ќе биде љубоморен.

„Не бевме сигурни како ќе реагира Брукс што има бебе во близина и дали ќе биде љубоморен што ќе мора да го дели вниманието. Но, беше многу слатко. Тој е заљубен во неа. Кога првпат ја запозна на болница, реагираше на истиот начин, па моравме да го снимиме. Тој е момче полно со љубов“ – рекла мајката на двете деца.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“