Почетна » Забава » Видео » Љубов кон малите пациенти: Доктори ги забавуваат дечињата кои одат на операција за да ги смират

Љубов кон малите пациенти: Доктори ги забавуваат дечињата кои одат на операција за да ги смират

Докторите се вистински херои кои живеат меѓу нас. Тие секојдневно спасуваат животи, но одењето во болница секој од нас го доживува на стресен начин.

За да им ја намалат анксиозноста и да ги смират најмалите пациенти, доктори од Бразил на специјален начин ги носат на операција. Во видеото објавено од докторот Леандро Брандао, медицинските лица трчаат со децата додека ги носат во операционата сала. Дечињата на себе носат суперхеројски наметки и изгледаат како да ја оставиле зад себе анксиозноста предизвикана од претстојната хируршка интервенција.

Видеото стана вистински хит на социјалните мрежи и комплиментите за докторите пристигнуваат отсекаде:

@correio.braziliense O #médico otorrinolaringologista mineiro Dr. Leandro Brandão Guimarães postou um vídeo onde aparece com crianças fantasiadas a caminho do centro cirúrgico. Fantasiadas, as #crianças se acalmam, ajudando os #pacientes e as famílias a passarem pelo momento delicado da cirurgia de forma mais tranquila. O vídeo, publicado no início deste mês, viralizou e #emocionou ♬ som original - Correio Braziliense

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.