„Љубовта победува сè“: Бабичка пречекана од сопругот, со кого е во брак 67 години, по оздравувањето од коронавирусот
Почетна » Забава » Видео » „Љубовта победува сè“: Бабичка пречекана од сопругот, со кого е во брак 67 години, по оздравувањето од коронавирусот

„Љубовта победува сè“: Бабичка пречекана од сопругот, со кого е во брак 67 години, по оздравувањето од коронавирусот

Љубовта на Џојс и Дон е посилна од сè.

Откако таа успеа да се избори со коронавирусот и беше пуштена од болница, нејзиниот сопруг ја пречека со раширени раце и со убави комплименти.

Емотивниот момент помеѓу партнерите кои се во брак 67 години беше овековечен со видео.

„Изгледаш многу убаво“ – ѝ вели Дон на својата сакана додека се прегрнуваат со помош на болничарките.

Среќниот пар во рацете држи натпис на кој пишува: „КОВИД-19 не може да ја спречи нашата љубов“.

Џојс и Дон Џојс и Дон

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9698 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.