Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат
Почетна » Забава » Видео » Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат

Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат

Близнаци кои разговараат за актуелните случувања со коронавирусот ќе ве расположат. 3-годишните момчиња беа снимени во нивната соба откако мајка им ги испрати на спиење. Видеото за кратко време стана хит на интернет и насмеа многумина.

„Во карантин сме. Да. Во карантин сме. Вируси бегајте... Речиси е пролет“ – вака започнува слатката игра на двете дечиња.

„Моите близнаци сега имаат три години и вообичаено разговараат еден со друг за она што им се случувало во текот на денот додека јас го заспивам нивниот помал брат. Времето поминато насамо во нивната соба води до пресмешни разговори, игри и акробации“ – рекла мајка им.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?