Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат
Почетна » Забава » Видео » Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат

Хит видео: Тригодишни близнаци кои „разговараат“ за карантин и си играат ќе ве расположат

Близнаци кои разговараат за актуелните случувања со коронавирусот ќе ве расположат. 3-годишните момчиња беа снимени во нивната соба откако мајка им ги испрати на спиење. Видеото за кратко време стана хит на интернет и насмеа многумина.

„Во карантин сме. Да. Во карантин сме. Вируси бегајте... Речиси е пролет“ – вака започнува слатката игра на двете дечиња.

„Моите близнаци сега имаат три години и вообичаено разговараат еден со друг за она што им се случувало во текот на денот додека јас го заспивам нивниот помал брат. Времето поминато насамо во нивната соба води до пресмешни разговори, игри и акробации“ – рекла мајка им.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 38%
  • 18%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3038 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“