Почетна » Забава » Видео » Упорноста секогаш се исплаќа: Детенце со една рака научи да плете

Упорноста секогаш се исплаќа: Детенце со една рака научи да плете

Детенце со една рака научи да плете откако си постави предизвик да проба нешто ново.

Во видеото објавено од мајката, Мајлс учи да плете и на крајот ја покажува неговата креација.

„На листата на Мајлс стоеше да проба нешто ново. Со само неколку дена останати од летото, одлучи дека сака да научи да плете. Не си даде ниту еден изговор. Гледаше видеа со инструкции и велеше: ‘ОК, супер, ајде да откриеме како можам да го направам тоа’. Ги користеше неговите рака, рамо и стапала за да создаде магија и неговата напорна работа се исплати. Тој повторно научи како да прави нешто што дури и јас не знам да го направам. Синоќа дознавме дека на училиште е ставен во групата ‘Иноватори’. Звучи како совршен опис за Мајлс“ – напиша мајка му.

@goodnewscorrespondent

On Miles’s summer bucket list he had “try something new”. With just a few days left in summer, he decided he wanted to learn to crochet! He gave himself 0 excuses. He would watch instructional videos & then say, “ok great, let’s figure out how I can do that”. He used his hand, arm, & feet to create magic & his hard work paid off!! He yet again has learned to do something I don’t even know how to do. We found out last night that at his new school, he was placed in the Innovators group!@ang_platt

♬ Jacob and the Stone - Emile Mosseri

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.