„Убавицата и Ѕверот“: Девојче облечено како Бела танцува со своето куче претворено во Ѕверот
Почетна » Забава » Видео » „Убавицата и Ѕверот“: Девојче облечено како Бела танцува со своето куче претворено во Ѕверот

„Убавицата и Ѕверот“: Девојче облечено како Бела танцува со своето куче претворено во Ѕверот

Децата честопати се соживуваат со дизниевите бајки. Слатко девојче со помош на своето милениче пресоздаде сцена од омилениот цртан филм „Убавицата и ѕверот“.

Малата Емили облечена како Бела танцуваше со своето куче претворено во Ѕверот, а видеото освои стотици илјади срца ширум светот.

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 62%
  • 38%
Се испраќа...

(Вкупно: 5781 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“