Почетна » Забава » Видео » Среќа е... Детенце со церебрална парализа им се радува на брановите на првата посета на плажа

Среќа е... Детенце со церебрална парализа им се радува на брановите на првата посета на плажа

Видео од детенце со церебрална парализа, направено за време на неговата прва посета на плажа, нема да ве остави рамнодушни.

Во него, малото момче се радува на секој бран кој ќе дојде до неговата количка, а огромната насмевка кажува сè.

@goodnewscorrespondent

Young boy with cerebral palsy enjoys the beach for the first tim Helen Butterfield)

♬ Doria - Island Songs VII - Ólafur Arnalds

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 25%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3444 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.