„Среќата се мери во насмевките што им ги носиш на другите“: Празничната реклама на Coca-Cola
Почетна » Забава » Видео » „Среќата се мери во насмевките што им ги носиш на другите“: Празничната реклама на Coca-Cola

„Среќата се мери во насмевките што им ги носиш на другите“: Празничната реклама на Coca-Cola

„Среќата се мери во насмевките што им ги носиш на другите“ – е пораката која ја пренесува празничната реклама на Coca-Cola.

Видеозаписот ќе ви покаже дека и со најмалите добри дела, сите ние можеме да бидеме нечиј „Дедо Мраз“.

„Овие празници донеси насмевка на лицата на оние кои најмалку очекуваат. #БидиДедоМраз“ – додаваат од компанијата.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1315 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.