Почетна » Забава » Видео » Специјално: Девојка му ја покажува на таткото со Алцхајмерова болест тетоважата направена за него

Специјално: Девојка му ја покажува на таткото со Алцхајмерова болест тетоважата направена за него

Девојка дизајнираше и направи тетоважа во чест на татко ѝ, кој има Алцхајмерова болест.

Откако ја дозна неговата дијагноза, Изабел Прент нацрта тетоважа за која се инспирирала од заедничките спомени. Тетоважата ја содржи неговата година на раѓање и има два брана, бидејќи тој ја научил да едри.

Погледнете видео од моментот кога Изи ќе му ја покаже тетоважата на татко ѝ:

@isabel.no.uh #endalz ♬ original sound - ISABEL

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.