Почетна » Забава » Видео » Специјален поздрав: Полицајци го испратија синчето на нивен покоен колега на првиот училиштен ден

Специјален поздрав: Полицајци го испратија синчето на нивен покоен колега на првиот училиштен ден

Група полицајци се собраа пред основно училиште за да го поздрават и испратат синот на нивен покоен колега на првиот училиштен ден.

Таткото на малиот Рајли бил убиен на должност на 18 декември 2021 година. Па, кога Рајли требало да тргне на училиште, неговите колеги знаеја што треба да направат за да му покажат дека има голема поддршка.

Тие застанаа во две редици пред училиштето во Луисвил, Кентаки, и го поздравија Рајли додека се упатуваше на првиот час.

„Рајли има одличен систем на поддршка и се надеваме дека денес ќе има одличен ден“ – стои на профилот на полициската станица од Луисвил.

Рајли Рајли Рајли Рајли Рајли

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3436 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.