Со спектакуларни огномети во Сиднеј и Окленд започна 2021 година во Австралија и Нов Зеланд
Почетна » Забава » Видео » Со спектакуларни огномети во Сиднеј и Окленд започна 2021 година во Австралија и Нов Зеланд

Со спектакуларни огномети во Сиднеј и Окленд започна 2021 година во Австралија и Нов Зеланд

Австралија веќе ја дочека новата година. Со голем огномет во Сиднеј беше означен почетокот на 2021 година.

Традиционалниот спектакл годинава помина без посетители поради мерките за спречување на ширењето на коронавирусот.

Сиднеј

Од друга страна, Нов Зеланд влезе во 2021 година без рестрикции, бидејќи подолго време нема регистрирани случаи на КОВИД-19. Големи толпи го проследија огнометот во Окленд.

Окленд

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10474 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.