Соседи од прозорци ѝ пеат „Среќен роденден“ на 80-годишна бабичка додека се во изолација во Мадрид
Почетна » Забава » Видео » Соседи од прозорци ѝ пеат „Среќен роденден“ на 80-годишна бабичка додека се во изолација во Мадрид

Соседи од прозорци ѝ пеат „Среќен роденден“ на 80-годишна бабичка додека се во изолација во Мадрид

Ова е време во кое сите треба да ја покажат својата човечност и добродушност.

Соседи ѝ приредија емотивно изненадување на бабичка во Мадрид за нејзиниот 80. роденден. Бидејќи мора да бидат изолирани поради коронавирусот, тие ѝ поставија торта со свеќа пред вратата, а потоа ја повикаа да излезе.

Кога започнаа да ѝ пеат „Среќен роденден“, емотивната старица не можеше да си ги задржи солзите.

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?