Скапоцен момент: Маж доби изненадување од неговите девет браќа и сестри за 60-тиот роденден
Почетна » Забава » Видео » Скапоцен момент: Маж доби изненадување од неговите девет браќа и сестри за 60-тиот роденден

Скапоцен момент: Маж доби изненадување од неговите девет браќа и сестри за 60-тиот роденден

Слатко видео од роденденска забава разнежнува срца на интернет.

Маж е прикажан како добива изненадување од деветте браќа и сестри, кои вложија напори да допатуваат кај него и заедно да се појават во неговиот дом. Снимката ја сподели неговата ќерка Џеки:

„Татко ми е најмлад од 10 деца. За неговиот 60-ти роденден го изненадивме носејќи ги сите неговите браќа и сестри и членовите на нашето пошироко семејство“ – напиша таа во описот.

@jackie.baca My dad is the youngest of 10 siblings. For his 60th, we surprised him by flying in all his siblings AND a bunch of our extended fam #familia #surprise #BACAS ♬ Still Falling For You - From "Bridget Jones's Baby" - Ellie Goulding

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 36%
  • 30%
  • 18%
  • 17%
Се испраќа...

(Вкупно: 5797 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.