Почетна » Забава » Видео » „Сите ученици дојдоа“: Учителка доби преслатко изненадување во Дизниленд за нејзиното пензионирање

„Сите ученици дојдоа“: Учителка доби преслатко изненадување во Дизниленд за нејзиното пензионирање

Мали ученици со родителите тајно отидоа во Дизниленд за да ја изненадат учителката за пензионирањето.

Госпоѓа Марангес 42 години им предавала на деца од предучилишна возраст, па кога требало да замине во пензија, родителите на дечињата знаеле дека треба да направат нешто специјално за неа. Тие ја замолиле нејзината ќерка да ја одведе Марангес во Дизниленд, Флорида, а потоа ненадејно се појавиле сите зад неа додека таа позирала за фотографии.

Вкупно 75 лица се појавија во Магичното кралство.

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.