Сентименталната божиќна реклама на Gap ја прикажува еволуцијата на врската мајка-син
Почетна » Забава » Видео » Сентименталната божиќна реклама на Gap ја прикажува еволуцијата на врската мајка-син

Сентименталната божиќна реклама на Gap ја прикажува еволуцијата на врската мајка-син

Започнува сезоната на божиќни реклами.

Со сентиментална реклама, Gap ги допира срцата на родителите. Видеото ја следи еволуцијата на врската на една мајка и нејзиниот син, а константа во приказната е дуксер.

На почетокот на видеото, мајката ја кине етикетата од дуксерот додека нејзиниот син трча за да се качи на школскиот автобус. Како што тој расте, така црвениот дуксер го следи низ тинејџерските години, дури и во моменти на љубовна среќа и тага. Кога заминува на факултет, дуксерот останува во неговата спална соба.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18662 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?