„Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо
Почетна » Забава » Видео » „Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо

„Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо

Од Дизни секогаш знаат како да нè трогнат и да ни ги насолзат очите. Најновата реклама за ресортот „Волт Дизни“ не е исклучок.

Емотивното видео прикажува татко кој гледа старо видео од ќерката кога таа била малa додека таа се подготвува да замине далеку од дома, најверојатно на факултет. „Ќе ти недостигам“ – му вели девојката на татко си, а тој ѝ возвраќа низ солзи: „Нема ниту да забележам дека те нема“.

„Бидејќи се малечки само кратко време“ – пишува на крајот.

„Сега е совршено време да ја искусите магијата на ресортот Волт Дизни. Бидејќи сега нема да трае вечно“ – пишува во описот.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18536 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?