„Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо
Почетна » Забава » Видео » „Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо

„Само кратко време се малечки“: Рекламата на Дизни ги потсетува родителите дека децата растат брзо

Од Дизни секогаш знаат како да нè трогнат и да ни ги насолзат очите. Најновата реклама за ресортот „Волт Дизни“ не е исклучок.

Емотивното видео прикажува татко кој гледа старо видео од ќерката кога таа била малa додека таа се подготвува да замине далеку од дома, најверојатно на факултет. „Ќе ти недостигам“ – му вели девојката на татко си, а тој ѝ возвраќа низ солзи: „Нема ниту да забележам дека те нема“.

„Бидејќи се малечки само кратко време“ – пишува на крајот.

„Сега е совршено време да ја искусите магијата на ресортот Волт Дизни. Бидејќи сега нема да трае вечно“ – пишува во описот.

Анкета

Анкета
Каде ќе го поминете летниот одмор?
  • 22%
  • 41%
  • 12%
  • 25%
Се испраќа...

(Вкупно: 3754 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.