Реклама на IKEA допира до срцата на родителите кои имаат пораснато дете
Почетна » Забава » Видео » Реклама на IKEA допира до срцата на родителите кои имаат пораснато дете

Реклама на IKEA допира до срцата на родителите кои имаат пораснато дете

За сите родители е тежок моментот кога ќе сфатат дека нивните деца пораснале. Реклама на IKEA допре до срцата на многу родители, фокусирајќи се на темата „растењето на децата“.

Видеото следи мајка и мало дете низ IKEA. Детето внимателно и посветено избира мебел, плаќа само и ги товари купените производи. Во текот на пазарувањето, мајката натажено и со носталгија го гледа секој негов чекор. На крајот, станува јасно дека детето е младич кој се подготвува да се исели од семејниот дом.

Во очите на родителите, децата секогаш ќе останат само мали деца.

Еве и германска реклама на истата тематика со татко и ќерка:

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5981 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“