Радост и солзи: Дедо за 80-тиот роденден го доби автомобилот за кој отсекогаш сонувал
Почетна » Забава » Видео » Радост и солзи: Дедо за 80-тиот роденден го доби автомобилот за кој отсекогаш сонувал

Радост и солзи: Дедо за 80-тиот роденден го доби автомобилот за кој отсекогаш сонувал

Соништата се остваруваат, а ова видео ќе ви го докаже тоа.

Во него, овековечен е моментот кога Пол за 80-тиот роденден го добива за подарок автомобилот за кој копнеел целиот свој живот. Радоста и емоциите на неговото лице не се опишуваат со зборови.

Поради коронавирусот, Пол по осум месеци за првпат се среќава со голем дел од роднините. Неговото семејство подолго време се обидувало да го купи автомобилот и да го обнови, бидејќи токму овој модел бил стар околу 50 години.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 13%
  • 22%
  • 65%
Се испраќа...

(Вкупно: 3583 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.