Радосната реакција на момче со Даунов синдром кога ќе добие изненадување од брат му
Почетна » Забава » Видео » Радосната реакција на момче со Даунов синдром кога ќе добие изненадување од брат му

Радосната реакција на момче со Даунов синдром кога ќе добие изненадување од брат му

Иден младоженец му приготви прекрасно изненадување на својот брат.

Имено, Вил Клаусен постави порака во шише со која го кани брат му Хенри да му биде кум на претстојната свадба. Шишето го закопа и го замоли Хенри, кој има Даунов синдром, да копа на одреденото место.

Хенри изненадено ја прочита пораката, а потоа скокна во прегратките на својот поголем брат.

Видеото ќе ви го згрее срцето.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 11376 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.