Преслатко: Бебе ја прекинува мајка си додека ја презентира временската прогноза на ТВ во живо од дома
Почетна » Забава » Видео » Преслатко: Бебе ја прекинува мајка си додека ја презентира временската прогноза на ТВ во живо од дома

Преслатко: Бебе ја прекинува мајка си додека ја презентира временската прогноза на ТВ во живо од дома

Не е лесно да се работи од дома со мало дете. Лесли Лопез добро го знае тоа.

Мајката, која е метеоролог и ја презентира временската прогноза од нејзиниот дом, стана вирален хит со видео во кое ненадејно се појавува нејзиното бебе. Додека Лесли ја презентирала временската прогноза на ТВ во живо, во кадар се појавило нејзиното 10-месечно синче Нолан, кое неодамна научило да оди.

„Тој оди сега, па ја изгубив контролата“ – шеговито вели Лесли.

Многумина ѝ се заблагодарија на Лесли што покажа како изгледа реалноста за многу луѓе во моментов.

„Ги обожавам овие човечки моменти кои во моментов ги гледаме. Луѓето ја тргнаа настрана гордоста и не дозволуваат тешкотиите да ги поразат“.

„Реални луѓе со реални животи на ТВ“.

„Таа се справи со ситуацијата толку грациозно. Преслатко“.

„Ги обожавам реалните човечки моменти кои ги гледаме поради пандемијата“.

„Мајка која има 2 работи со полно работно време“ – ова се само дел од коментарите на Instagram.

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.