Првиот бакнеж по 8 месеци: Девојка помина 6,5 илјади км за да го изненади вереникот на местото каде што тој ја побара за жена
Почетна » Забава » Видео » Првиот бакнеж по 8 месеци: Девојка помина 6,5 илјади км за да го изненади вереникот на местото каде што тој ја побара за жена

Првиот бакнеж по 8 месеци: Девојка помина 6,5 илјади км за да го изненади вереникот на местото каде што тој ја побара за жена

Девојка патуваше повеќе од 6,5 илјади километри за да го изненади верникот со кого беа разделени поради пандемијата со коронавирусот.

Бет и Џеф се верија во 2017 година во Дизниленд, Орландо. Бидејќи тоа е и нивно омилено место, таа испланира да го изненади токму таму. Во видеото, таа се појавува во „Magic Kingdom“ каде се наоѓа Џеф со свој пријател. И двајцата не можат да си ги задржат солзите за време на емотивната средба.

@findusinparadise

I haven’t seen my fiancé for 8 months... I just flew 4,000 miles to surprise him in Disney World! ##disneyworld ##disney ##fyp ##foryoupage

♬ Surrender - Natalie Taylor

Парот планира да стапи во брак годинава.

Бет и Џеф Бет и Џеф Бет и Џеф Бет и Џеф Бет и Џеф Бет и Џеф

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 32%
  • 10%
  • 58%
Се испраќа...

(Вкупно: 1143 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.